4100 – 3900 m. pr. Kr. Aukso atradimas

Archeologų manymu, pirmąjį auksą žmogus rado perdžiūvusioje Arabijos dykumoje grynuolių pavidalu. Pirmieji žmogaus pagaminti auksiniai papuošalai – tai suverti nugludinti aukso karoliukai.

3600 m. pr. Kr. Pirmasis aukso išlydimas
Egiptiečiai pirmieji išlydo auksą įkaitintuose moliniuose tigliuose, pūsdami į juos orą pro stiklinį vamzdelį.

2600 m. pr. Kr. Ankstyvieji juvelyriniai dirbiniai
ausko istorija 2600BC
Senovės Mesopotamijos auksakaliai (šiandien Irakas) meistriškai padaro vieną iš ankstyviausių auksinių papuošalų, t.y. laidotuvių galvos apdangalą su aukso lapų formos pakabukais, puoštais karneolio akmenukais.

1200-1500 m. pr.Kr. Pažanga juvelyrikos srityje
Amatininkai pradeda naudoti papuošalų liejimo techniką, panaudodami vašką. Šis būdas leidžia pagerinti dirbinių tvirtumą ir spalvų įvairovę.

1223m. pr.Kr. Aukso meistriškumo triumfas
Tutanchamono laidotuvių kaukė yra laikoma nepaprastos vertės meno kūriniu, kurį sukūrė Egipto juvelyrai. Kaukė nukaldinta iš gryno aukso ir jos masė – maždaug devyni kilogramai.

950 m. pr.Kr. Saliamono šventykla
Kaip rašoma Šventajame Rašte, Izraelio karalius Saliamonas „viršijo turtais ir išmintimi visus karalius“. Jis pastatytą šventyklą išpuošė auksu. Šventajame Rašte auksas minimas 415 kartų.

600 m. pr. Kr. Pažanga odontologijos srityje
Auksas pradedamas naudoti odontologijos srityje. Biologinis suderinamumas, lankstumas, atsparumas korozijai – tai aukso vertingos savybės, pritaikant metalą odontologijos praktikoje.

560 -546 m. pr. Kr. Pirmosios monetos
Nuo tos akimirkos, kai Lidijos karalius pradėjo kalti pirmąsias aukso monetas, pasaulio valiuta pradėta sieti su auksu. Pirmosios antikinės aukso monetos vadinamos straterais. Vėliau monetas galėjo kaldinti tik ta šalis, kurioje išgaunama daug aukso.

1300 m. Pirmoji prabavimo sistema
Sukurta pirmoji prabavimo sistema, kuri leidžia tikrinti ir patvirtinti brangiųjų metalų kokybę.

1495 m. Vilniaus auksakalių centras
Lietuvoje auksas monetų pavidalu pasirodė XIV-XV amžiuje. 1495 m. įkurtas Vilniaus auksakalių cechas. XVI a. viduryje Vilniuje buvo kalamos monetos: dukatai, portugalai, pusportugaliai.

1717 m. Aukso standarto istorijos pradžia
Anglijos iždininkas Izaokas Niutonas nustatė 3,811 svaro sterlingų už 1unciją aukso keitimo kursą.

1848 m. Garsioji aukso karštligė Kalifornijoje

Šią aukso karštligę Kalifornijoje pradėjo Džeimsas Maršalas, suradęs gabalėlį aukso granito uolos plyšyje prie Sakramento upės. Radus aukso Klondaikos upės slėnyje, ją užplūdo aukso ieškotojai. Beveik 100 metų ši valstija buvo aukso gavybos lyderė. Per visą laikotarpį Kalifornijos valstijoje išgauta 3300 t. aukso.

1855 m. Pirmasis Faberge kiaušinis

Karlas Faberge ir jo firmos juvelyrai 1855 m. sukūrė pirmąjį kiaušinį. Jis buvo užsakytas caro Aleksandro III žmonai Marijai Fiodorovnai, kaip velykinė staigmena. Taip vadinamas „Vištelės“ kiaušinis iš išorės buvo lygus ir emaliuotas, o atidarius viduje buvo auksinė vištelė, o joje rubino karūna.

1885 m. Afrikos aukso karštligė
Tuo laikotarpiu čia buvo išgaunama 40% viso pasaulyje išgaunamo aukso. Didžiausias aukso telkinys rastas Pietų Afrikoje.

1870 – 1900 m. Aukso standarto įvedimas
Visos pagrindinės šalys, išskyrus Kiniją, pereina prie aukso standarto, kai valiuta yra siejama su auksu.

1925 – 1931 m. Aukso standartas sugrįžta
Aukso standartas trumpam sugrįžta, bet 1929 m. prasideda pasaulio ekonominė krizė ( didžioji depresija). Ji prasidėjo dėl Niujorko akcijų rinkoje kilusio sąmyšio. Akcijų kursai buvo pakelti. Žmonės skolinosi pinigus joms pirkti. Vėliau, kilus panikai, jie puolė pardavinėti akcijas. Kursas drastiškai nukrito. Turėjusieji pinigų nustojo investavę. Bankrutavo fabrikai, žlugo bankai. JAV nebeskolino pinigų kitoms šalims, sumažėjo importas. Žmonės pradėjo nebepasitikėti doleriu ir jį keitė į auksą. To pasekoje JAV vyriausybė 1933 m. uždraudė privačią aukso nuosavybę.

1944 m. Bretton Woods susitarimas
Bretton Woods sistema buvo tarptautinė monetarinė, fiksuotų valiutos kursų, struktūra, įsigalėjusi po antrojo pasaulinio karo. 1944 m. sudaryta JAV ir Britanijos ir pasirašyta visų 44 valstybių sąjungininkių delegatų. Bretton Woods sistemos susitarimo metu galioja fiksuotas aukso ir dolerio vertės santykis, lygus 35 doleriams už unciją.

1971 m. Aukso standarto panaikinimas
Bretton Woods sistemos susitarimų galiojimas baigėsi 1971 m. balandžio 15 d., JAV prezidentui Nixon nutraukus fiksuotą aukso ir dolerio vertės santykį, lygų 35 dolerių už unciją.

1999 m. Europos Centrinių bankų susitarimas
Visi Europos bankai sustabdė savo aukso rezervų pardavimus. Euro zonos valstybių, Švedijos bei Šveicarijos centrinius bankus taip pat riboja Centrinių bankų aukso susitarimas (CBAS), kuris neleidžia viršyti bendro aukso pardavimų kiekio.

2004 m. Kinijos rinka
Kinijoje komunistai buvo uždraudę aukso laikymą, kad tauta greičiau adaptuotųsi prie planinės ekonomikos ir jos valiutos. Draudimas panaikintas 2004 m.

2009 m. Centriniai bankai vėl pradeda kaupti aukso atsargas
Šiuo metu pasaulio šalių Centriniai bankai ir vyriausybės yra sukaupusios apie 20,5 procentų viso pasaulyje egzistuojančio aukso atsargų ir tai sudaro maždaug 29 634 tonas.

2010 m. Aukso kainos aukštumos
Aukso kaina pakyla iki 1423 JAV dolerių už unciją. Paklausa išauga iki 3700 tonų per metus.

2011 m. Aukso kainos patrauklumas investuotojams
2011 m. pabaigoje aukso kaina perkopia 1600 JAV dolerių už unciją ribą. Paklausa išauga iki 4067 tonų per metus. 2011-09-06 1 oz aukso kaina pasiekia 1891 dol/oz.