Bendro pobūdžio rekomendacijos dėl gaminių priežiūros ir saugojimo
 1. Investicinio aukso luitai (iki 100 gr) parduodami gamykliniuose įpakavimuose, kurių nerekomenduojama ardyti, laužyti ir išiminėti iš jų gaminių, jeigu ateityje planuojate parduoti turimus luitus.
 2. Auksines ir sidabrines monetas laikykite tik specialiai tam pagamintose skaidriose plastikinėse kapsulėse. Aukštos prabos luitai ir monetos yra pakankamai minkšti ir dėl šios priežasties lengvai gali būti apgadintas paviršius.
 3. NEREKOMENDUOJAME atidarinėti monetų kapsulių ar įpakavimų, kadangi jie sumažina ne tik mechaninių pažeidimų, bet ir kontakto su išorėje esančiais cheminiais elementais galimybę. Aplinkoje yra dulkių ir mikrodalelių, kurios po kapsulės atidarymo nusės monetos paviršiuje. Taip pat žmogaus rankų paviršiuje yra prakaito ir kitokių cheminių junginių, kurie pirštų atspaudų pavidalu gali likti ant paviršiaus.
 4. Sidabrinių gaminių nelaikykite šalia knygų, nes jose esantys sieros junginiai pakeis sidabro paviršiaus spalvą.
 5. Nelaikykite monetų ir luitų tiesioginiuose saulės spinduliuose ar šalia šilumos šaltinių. Tokiais atvejais paviršius gali oksiduotis. Taip pat pakuotės, sertifikatai gali pakeisti spalvą ir deformuotis.
 6. Monetas ir luitus saugokite sausose, gerai vėdinamose, šildomose patalpose.
 7. Rekomenduojama luitus ir monetas saugoti taip, jie vienas kito neliestų.
 8. Nelieskite monetų ar luitų tiesiogiai rankomis, nes pasiliks pirštų žymės ant metalo paviršiaus.Venkite monetų ar luitų valymo (ypatingai naujų ar turinčių veidrodinį paviršių (ang.“proff“). Jeigu tai yra būtina atlikti, tai atlikite tik su tam specialiai skirtomis priemonėmis. Gaminius imkite tik mūvėdami medvilnines, nedažytas, specialias pirštines. Juos imkite tik su tam skirtu pincetu, laikydami gaminius už briaunų. Valymui naudokite specialias servetėles, skysčius. Valymui nenaudokite abrazyvinių medžiagų, kurie gali pažeisti gaminių paviršius. Išimtas monetas ar luitus nedėkite ant metalo, delno, stiklo ar kitų kietų, nešvarių paviršių.
 9. Amoniakas ar kitos sidabrui valyti skirtos priemonės gali paveikti dekoratyvinį juodinto sidabro plėvelės sluoksnį, taip sugadindamos gaminį.
 10. Auksui gali pakenkti chloras, gyvsidabris, jodas ir jų junginiai.
 11. Po valymo nedėkite gaminio į tą patį įpakavimą, kurioje jis buvo saugoma anksčiau.
 12. Auksą, sidabrą ar kitus tauriuosius metalus rekomenduojama laikyti namų ar banko seifuose.
pirstines